Írán: zpáteční letenky do Teheránu již za 7.059,- Kč

0

Díky společnosti Pegasus Airlines můžete cestovat do centra Persie – Teheránu z Berlína již za 7.059,- Kč. V Teheránu mezi sebou kontrastují staré čtvrti v jižních částech metropole a moderní rozložené na severu. Mezi nejzajímavější místa patří Golestánský palác v samém srdci města, obklopený parkovými plochami a kanály.[1] Jeho počátky sahají již do safíovské doby, dnešní podobu však získal až po rozsáhlých přestavbách za turkmenské dynastie Kádžárovců, panující v letech 1795–1925. Z objektů v areálu je nejvýznamnější Audienční palác z dob šáha Fath Alího (1797–1834), v němž se až do 20. století nacházela oficiální rezidence perských šáhů (dnes muzeum). Za zmínku stojí i Palác mramorového trůnu, jenž za svou dnešní podobu taktéž vděčí Fath Alímu, a Bílý palác, zbudovaný šáhem Muzaffaruddínem. Jižně od palácového komplexu leží rozlehlý, složitě strukturovaný prostor bazaru spolu s mešitou imáma Chomejního, původně nazývanou Masdžid-e šáh, tedy Šáhova mešita. Mešita pochází z let 1809–1824 a do jejího vnitřního dvora vedou čtyři mohutné vstupy s charakteristickou podobou ívánů; nad severním z nich se vypínají minarety z dob šáha Násiruddína. Bazar tvoří samostatnou čtvrť a kromě typických krámků v něm lze nalézt i banky, dílny, medresy, čajovny či restaurace. Mimo centrum směrem na sever se v městské čtvrti Darband nachází někdejší letní sídlo šáhů, dnes známé pod názvem Sádábádské palácové muzeum. Je rozložené na ploše 410 ha a jeho centrálním objektem je Bílý palác Rezy Šáha Pahlavího, dokončený roku 1936. Z 54 místností dvoupatrové budovy sloužilo deset pro audienční a slavnostní účely, mohutná socha Rezy Šáha však byla po islámské revoluci odstraněna.

 

Do Berlína se můžete dopravit vlaky Českých drah nebo autobusy Student Agency, Flixbus nebo Orangeways.

Cestovní období: listopad 2015 – únor 2016. Rezervace do vyprodání míst či změny tarifu. V ceně je odbavené zavazadlo do hmotnosti 20 kg.

Ubytování:
Výběr téměř z 800.000 hotelů a apartmánů, slevy až 50% a placení až během pobytu na Booking.com

Pojištění on-line:
Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění! Porovnání tarifů od různých pojistitelů a možnost sjednání pojistky on-line zde.

Pronájem vozu:
Porovnání půjčoven automobilů a možnost on-line rezervace na Rentalcars.com

Berlín ⇆ Teherán za 7.059,- Kč – rezervujte zde.

Příklad rezervace:

letenky Írán

 

Odpovědět

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..